Як відобразити витрати на придбання товарів у податковій звітності з податку на прибуток, якщо підприємство — платник податку на прибуток придбаває товари у фізичної особи — платника єдиного податку, консультує ДПІ у Деснянському районі м. Києва ДПС.

Так, починаючи з 01.01.2012 р. платники податку на прибуток можуть включати до складу витрат витрати на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичної особи — підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування.

Читайте також: Операції зі спрощенцями. Податкова консультація

Слід пам’ятати, що платники податків, починаючи з І кварталу 2012 року звітуватимуть за новою формою податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213.

Дивіться також: Бізнесменів у спрощенці вабить ще одна можливість економити?

При цьому відповідно до абзацу другого п. 152.3 ст. 152 Податкового кодексу платники податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подають до органу ДПС перелік доходів та витрат платника податку в розрізі контрагентів — платників єдиного податку, до якого включаються операції, здійснені таким контрагентом. Для подання такого переліку до форми відповідної декларації з податку на прибуток передбачено додаток ОК, який складається з двох розділів:

Читайте також: Які суми не включаються до складу доходу юрособи на єдиному податку

- у розділі I додатка ОК відображається перелік доходів, отриманих від операцій у розрізі контрагентів — платників єдиного податку, у такому порядку: якщо контрагентом є фізична особа — підприємець, то зазначаються його прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки (у разі відсутності реєстраційного номера зазначаються серія та номер паспорта), якщо контрагентом є платник єдиного податку — юридична особа, то зазначаються найменування такого платника, код за ЄДРПОУ; крім зазначеної інформації у цьому додатку відображається загальна сума доходів без ПДВ;

Читайте також: Банки не хочуть звітувати по спрощенцям

- у розділі II додатка ОК аналогічно відображається перелік витрат, здійснених платником податку на прибуток від операцій з платниками єдиного податку.

Читайте також: Податкові нововведення для малого бизнесу

Податківці звертають увагу на те, що вперше додаток ОК подаватиметься платниками податку на прибуток з відповідною декларацією з податку на прибуток за підсумками діяльності за I квартал 2012 р.

Малий та середній бізнес отримав спеціальний закон >>> відео

Теги: упрощенка налоги налоговая
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2305