Списав реферат? Можуть вигнати з Вишу. Міністерство освіти вирішило боротися з плагіатом. І підготувало нову редакцію закону про вищу освіту. Боротимуться також і з фірмами, що такі роботи надають.

В Україні боротимуться з фірмами, що пишуть на замовлення наукові роботи, вирішили в Міносвіти. Від цієї ініціативи студентам буде непереливки.

Перше півріччя добігає кінця. Викладачі дочитують останні пари. Студенти доносять заборговане. Приміром, реферати.

"Конечно же все из интернета не болем".

"Зачем покупать. Самому делать. Знания какие то останутся. Предлагают но не приходится".

Послуг з написання рефератів та курсових робіт в Інтернеті чимало. Тільки в столиці пошуковик видав понад 500 тисяч результатів. На одному із сайтів - докладний прейскурант. Від 300 до 1000 гривень. Сума залежить від рівня ВИШу. Скажімо, для економічного університету та університету Шевченка сторінка диплому коштує на 2 гривні дорожче, ніж зазвичай.

В Україні така сфера перетворилася на окремий сегмент бізнесу. На студентських лінощах заробляють як окремі фірми, так і викладачі університів. Низька платня та усталена система відкриває для цього широкі можливості, кажуть фахівці.

Станіслав Ніколаєнко, екс-міністр освіти України: "Хто сьогодні не зацікавлений у зміні правил гри. Окремі викладачі, які не хочуть жити по старинці. Абсолютно не думають про те що змінився світ".

Разом із міністерством внутрішніх справ Міносвіти планує перевірити такі організації. Перед законом вони, здебільшого, чисті, зазначають юристи.

Едуард Багіров, правозахисник: "Продавец продает. Вот у меня реферат. Тупой студент заходит, покупает. Я продал товар. А то, что этот студент или эта студентка того, что я написал себе в мозги не вложила. Это его проблемы".

У студентів свої аргументи. На їхню думку паперова здача сесій - минуле століття. Потрібні практичні знання. З цим погоджуються і фахівці.

Станіслав Ніколаєнко, екс-міністр освіти України: "Потрібно давати студентам різні творчі розробки, які б їх примушували користуватися Інтернетом, словниками. щоб вони творили, а не повторювали старі знання, які ще їх батьки писали реферати, розрахункові роботи".

Встановлення факту плагіату, згідно з документом, може стати приводом для відрахування студента з ВИШу. На рівні із заборгованістю за навчання або неуспішність.

Щоправда, механізму контролю автентичності студентських робіт законопроект не містить.


Теги: образование вуз услуги телеканал ubr новости дипломы продажники рефераты рынок рефератов
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1885