Торгівлю кіотськими квотами Україна може відновити вже наступного року. Про це заявили у Держагентстві екологічних інвестицій. Доопрацьований кадастр викидів парникових газів уже перевірили міжнародні експерти. Їхній звіт в ООН розглянуть 6-го лютого.

"Как быстро мы подготовим план заходов, отвезем это непосредственно в Бонн в Секретариат, нас могут рассмотреть, если все документы будут готовы, где-то через два месяца", - повідомив голова Державного агентства екологічних інвестицій Сергій Орленко.

Якщо рішення буде позитивним, торгувати викидами Україна зможе вже наприкінці березня на початку квітня наступного року. Від піврічного застою не постраждають ані держава, ані бізнес. Підприємства продають свої квоти максимум двічі на рік, до того ж можуть це робити будь-коли. Тож заборона вдарить лише по іміджу країни.

"Теоретично Україна за цей час могла б продати якісь квоти по схемі "зелених інвестицій", теоретично, але фактично попиту на них зараз немає. Теоретично, в Україні надлишок квот дорівнює більше 2,5 мільярдів тонн, якщо б це можна було продати на ринку за ринковою ціною, це 25 мільярдів доларів", - каже аналітик вуглецевих ринків Андрій Кітура.

Україні заборонили торгувати викидами парникових газів 12 жовтня. Через порушення правил надання звітності. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: парниковые газы ubr киотский протокол
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 827