Цьогоріч квартири дешевшатимуть. Через низькі зарплати в державі обсяг пропозиції житла на ринку значно перевищуватиме попит. Тому продавці змушені знижувати ціни. За того рівня доходів, який мають українці, вони повинні бути на третину нижчі.

Дивіться також: Депутати порахували вартість 1 кв.м житлової нерухомості

Мар'ян Заблоцький, начальник відділу економічних досліджень комерційного банку: "Основною проблемою того, що в нас житло дороге, це те, що в попередні роки в нас було дуже активне кредитування і так само в нас була дуже мала пропозиція житла на ринку. В Україні майже неможливо отримати дозвіл на будівництво нормально".

Найближчим часом доходи українців збільшуватимуться повільніше, кажуть експерти. Якщо в 2010-2011-му їх приріст становив понад 10 %, то надалі не перевищуватиме трьох-чотирьох пунктів за рік. Окрім того, в державі майже відсутнє кредитування. Іпотеку надають під 16-17 % за інфляції 4,6. А обіцяні програми здешевлення позик запрацюють нескоро.

Дивіться також: Нерухомість: Українці переходять із комфорту на економ-клас

Віктор Несин, голова правління спілки консультантів із нерухомості: "Даже если заработает cgта ипотечная программа, которую озвучивает правительство, то, я думаю, что она существенно на рынок не повлияет по одной простой причине. Больших количеств средств все равно не будет. И это будет выборочно для каких-то определенных групп населения".

Читайте:Хто є платниками податку на нерухоме майно

Попит залишатиметься переважно на недорогі одно- та двокімнатні квартири. Елітна ж нерухомість має подешевшати на 10-20 %. Зокрема через введення в експлуатацію нових об'єктів. Тож, аби привабити покупців, забудовникам доведеться знижувати ціни.

Теги: цена недвижимость стоимость квартира
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3203