В Україні почали купувати менше житла. Очікуваного весняного сплеску на ринку нерухомості не відбулося. Навпаки - кількість угод скоротилася на 10 %, порівняно з аналогічним періодом 2011-го. Єдиний сегмент, де помітна активність, - нові помешкання. Попит на них зріс на понад 7 %.

Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю: "Спрацювали ціни, те що були знижені ціни наприкінці 2011-го, спрацювали акції, спрацювали розстрочки, спрацювала адресна іпотека. Оці 4 фактори привели до того, що вектор попиту почав зміщуватись у сторону новобудов та приміського житла".

Водночас ціна на квадратний метр у новобудовах становить близько 1000 доларів. Попри прогнози ріелтерів щодо різкого зниження вартості квартир навесні, у столиці вона зросла в середньому на півтора процента. Найчастіше люди зараз цікавляться оселями невеликої площі. Тому чимало забудовників змінюють проекти.

Генріх Людкевич, експерт з нерухомості: "На відміну від докризового періоду, коли забудовники робили однокімнатні по 70-80 метрів, Зараз акценти змінилися. Однокімнатні - орієнтовно 40-50 метрів, двокімнатні - від 50 до 70 метрів".

Після запровадження дешевої іпотеки, анонсованої Президентом, обсяги продажу нових помешкань іще зростуть. Але не на багато, - кажуть економісти. Бо доходи українців залишаються дуже низькі. Вони у понад 5 разів менші, ніж у пересічного громадянина Євросоюзу.

Наталя Гризоглазова, Олександр Черняк. Телеканал UBR.

Теги: недвижимость новостройки жилье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1388