137 із половиною мільярдів доларів становив у 2011-му обсяг світового ринку IPO. Цифри не остаточні, а лише за 9 місяців. Однак зважаючи на кількість перенесених розміщень, річний показник світових залучень, виявиться нижчим, ніж у 2010-му.

Невизначеність на світових майданчиках стримує активність на ринку IPO. За 9 місяців цього року емітентів стало менше, а обсяг їх залучень скоротився на 10 мільярдів доларів. Так, щоквартально відкладали по 20 розміщень і в середньому по 55 відкликали.  

Штефан Хефер, віце-президент Deutsche Borse Ag. «Ринки IPO - наразі закриті. Інвестори не зацікавлені. Це складна ситуація і для емітентів, яким потрібні гроші для зростання. І для тих інвесторів, які живуть за рахунок вкладень».

Попри зниження показників кількості та обсягів залучень, затишшя панує не на всьому ринку. Так, у США обсяг IPO зріс у два рази. У Європі, Близькому Сході та Африці - майже у півтора. Але послабилась активність у Китаї та Японії, хоча вони досі утримують лідерство.  

Віталій Шапран, фінансовий аналітик рейтингової агенції. «В совокупности биржи Гонконга Шенженя и Шанхая на них приходится около 154 миллиардов. Т е Азия по прежнему остается по статистике мировой федерации она остается номером один».

Особливістю розміщень у 2011 році стало цільове використання коштів від IPO. Якщо у кризові роки гроші залучали для заміщення старих позик. То у 2011 бізнес знову почав спрямовувати ресурси на власний розвиток.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 544