Продати квартиру в Києві - і гайда за кордон! Отриманих грошей має вистачити на пристойне помешкання в Європі. Кажуть ріелтери. Тут право власності на житло дає відкритий Шенген або й посвідка на проживання. За 30-40 тисяч євро – можна знайти квартиру в Берліні. Але тісненьку. Сімейного штибу і в популярному районі коштує від 100 тисяч. Запевняють фахівці. Приблизно ті самі ціни в Австрії і Франції. В Іспанії чи Італії за такі гроші – можна придбати двоярусні апартаменти на березі моря. Утримання будинку обходиться недешево. Тож його можна здавати в оренду. За рік буде до 5% прибутку. Та, як правило, українці купують нерухомість за кордоном для відпочинку. Наприклад, у Бразилії помешкання в котеджному містечку, з краєвидом на океан і басейном коштують від 50 тисяч євро.

Сергій Бут, керуючий партнер міжнародної компанії з нерухомості: «В Шри-Ланке можно купить фантастический дом с бассейном, большой по площади, недалеко от моря там за 100-150 тысяч долларов. Но, чтобы туда летать несколько раз в год, это долго и дорого.» 

Однак для іноземців податок на нерухомість, щоб укласти угоду, становить 100%. Ближче лише Крим, і вже без такого збору. Та за ті самі гроші тут немає ані інфраструктури, ані чистого моря. І все ж, за нижчих зарплат в Україні, вартість житла тут, як у Європі. Принаймні в столиці. Одна з причин - витрати забудовників  на тривалі дозвільні процедури та дорогу землю.

Владислав Мішук, віце-директор з продажів компанії: «Могу дать пример Израиля. Там очень просто. Там город отводит сети самостоятельно для застройщика и говорит ему: строй, только строй, дорогой, а я потом буду иметь с жильцов, которые купили там, - коммунальные платежи.» 

Якщо ліквідувати корупцію, як це зробили в Ізраїлі, - житло коштуватиме на третину дешевше.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 454