Пропрезидентська сила хоче створити аналог російської однопартійності. Принаймні в кулуарах Верховної ради говорять, що об’єднання політики вже розпочали. Фахівці пояснюють: йдеться про створення єдиного центру влади.

Але нагадують, у нашій державі як мінімум 4 політичні України, не враховуючи 185 партій. Тому наслідувати приклади Англії – "Лейбористів та консерваторів", чи Сполучених штатів – "Республіканців та демократів", а тим паче, однопартійну систему - неможливо. Хоча об’єднуватись із провладною силою вже готова "Сильна Україна" Тігіпка, "Народна партія" Литвина і низка дрібних партій, які не зможуть пройти 3-відсотковий бар’єр на майбутніх виборах. Кажуть, це схоже на спробу врятувати рейтинги Партії Регіонів та створити російський сценарій повної монополії влади.

"Тут два главных фактора: повторить опыт России на украинской почве не удастся, поскольку российская однопартийность держится на двух китах, это "А" - высокий рейтинг лидера партии, и "Б" - это подконтрольность крупного бизнеса системе власти", - пояснив телеканалу UBR експерт Центру політичних досліджень Денис Кирюхін.

Теги: ubr однопартийность партия власти
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 522