Поиск самой актуальной информации
UA

Международные общественные организации на пороге перемен

Международные общественные организации на пороге перемен
Четверг, 22 сентября 2022, 14:36
93
Чтобы обеспечивать свою устойчивую деятельность и продолжать эффективно помогать украинцам и Украине и дальше, многим неправительственным организациям в Европе придется трансформироваться и пересмотреть приоритеты (текст приводится на языке оригинала)

Будемо відверті, до 24 лютого світ знав про Україну дуже мало і здебільшого мав дуже стереотипні уявлення. Зараз Україна – дуже потужний бренд, адже, коли почалося повномасштабне вторгнення, світ побачив людей, які готові боротися та йти до кінця за свою свободу та демократичні цінності. Мужність та рішучість українців, незламність перед лицем російського агресора та прагнення до перемоги викликали найщиріше захоплення. Допомога українцям стало справою честі усіх людей доброї волі.

Як гриби після дощу з’явилися сотні об’єднань волонтерів та неурядових організацій і в Україні, і в ЄС. При цьому головною рушійною силою цього руху в Європі стали українці, які живуть за кордоном, оскільки великі гуманітарні організації через свою забюрократизованість та складні й тривалі процедури узгодження виявилися неготовими до найбільшої біженської кризи з часів Другої світової війни і не встигали вчасно реагувати та закривати питання там, де це було потрібно більш за все.

Зараз ситуація змінилася: великі організації відіграють все більш ґрунтовну роль. І це вкрай важливо, адже у багатьох волонтерів, спостерігається виснаження, і для продовження роботи їм потрібна стала та довгострокова підтримка грошима, технологіями та ноу-хау.

Для багатьох новосформованих проектів та організацій, які ефективно працювали на початку повномасштабної війни, настав час змін: хтось буде змушений припинити свою роботу, хтось переорієнтується, хтось розвиватиметься далі. Як і в бізнесі, для успішного існування NGO необхідно зрозуміти свою роль та місію, визначити сильні сторони та проаналізувати ресурси та загрози. Такий собі SWOT-аналіз, без якого про стале зростання та ефективну допомогу годі й думати.

Визначними рисами United for Ukraine (UFU) від самого початку були люди, технології та сильні партнери. Активну участь у становленні та роботі організації взяли українці, які давно працюють за кордоном на високих позиціях та мають потужний нетворк, що дозволило нам залучити до партнерства компанії-лідери у своїх галузях.

Международные общественные организации на пороге перемен - фото 1

Для нас було природним почати з технологічної платформи як відправної точки, адже з власного досвіду ми знали, що лише технологічний підхід зможе забезпечити сучасні рішення, які можна буде масштабувати і таким чином допомогти більшій кількості людей.

На даному етапі платформа екстреної допомоги, створена у співпраці з International Rescue Committee, Google.org, AirBnB.org, Gut.org, Phineo gAG, Krisenchat, BRYTER, PILnet.org та понад 500 юристами з міжнародних юридичних фірм та компаній, допомагає українським біженцям у 34 країнах. За кілька місяців UFU з веб-сторінки з корисними посиланнями для тих, хто тікав від війни до Європи, перетворилася на потужну технологічну панєвропейську платформу, яка надає якісну, критично важливу інформацію, допомагає знайти безпечне житло та отримати необхідну юридичну допомогу. Але це далеко не все.

Платформа UFU розвивається відповідно до потреб переміщених українців, які за півроку війни доволі суттєво змінилися. Тому на перший план зараз вийшли психологічна допомога та освіта. Все актуальнішою стає допомога у працевлаштуванні – від пошуку пропозицій до підготовки до співбесіди.

Наша візія зараз – стати найякіснішою та найбільш стійкою платформою для повномасштабної та всебічної підтримки українців за кордоном, яка надає екстрену підтримку та допомагає з інтеграцією у нове суспільство і поверненням додому, коли мине загроза.

Зараз у кооперації з Nobel Women Initiative ми реалізуємо дуже важливий наступний проєкт, мета якого збільшити обізнаність про триваючу війну в Україні та зібрати кошти на підтримку організацій, на чолі яких стоять жінки. Наприкінці червня ми з лауреатами Нобелівської премії миру їздили в Україну і Польщу. Головне прохання, яке ми почули від українських жінок, було прохання не забувати про них і Україну, про причину, через яку вони змушені рятувати дітей та близьких.

Цей проект, який було представлено 16 вересня у Нью-Йорку, має нагадати світу про необхідність підтримки України для наближення перемоги. Перемоги, від якої залежить доля не тільки України, а всього демократичного світу!

Ольга Хамама, співзасновниця United for Ukraine

3173
109
73
423
350
317
12589
11808
1990
3341
1756
2453
Все новости
x