КСУ встановив тримісячний строк для звернення працівника до суду з заявою про вирішення трудового спору стосовно стягнення середнього заробітку за увесь час затримки до дня фактичного розрахунку при звільненні та про відшкодування завданої при цьому моральної шкоди. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA розказала партнер юридичної компанії "Закон Перемоги", адвокат Марина Саєнко.

"Конституційний суд України прийняв рішення за конституційним зверненням щодо офіційного тлумачення положень статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) у взаємозв’язку з положеннями статей 117, 237-1 цього Кодексу про терміни звернення до суду з трудових спорів", - говорить вона.

Читайте также: Социнициативы обрастают деньгами

Адвокат нагадує, що статтею 233 КЗпП передбачені строки зі звернення до суду стосовно вирішення трудових спорів:

1) працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки;

2) у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Читайте также: Молодые украинцы не пойдут работать в госслужбу

"Статтею 117 КЗпП встановлено обов'язок власника або уповноваженого ним органу виплатити працівникові у разі затримки розрахунку при звільненні його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, а статтею 237-1 – відшкодувати працівникові завдану моральну шкоду", - пояснює вона.

Читайте также: Какая зарплата у Николая Азарова

Марина Саєнко зазначає, що Конституційний суд України вирішив, що для звернення працівника до суду з заявою про вирішення трудового спору стосовно стягнення середнього заробітку за увесь час затримки до дня фактичного розрахунку при звільненні та про відшкодування завданої при цьому моральної шкоди встановлено тримісячний строк, перебіг якого починається з дня, коли звільнений працівник дізнався або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини якого сталася затримка виплати усіх належних при звільненні сум, фактично з ним розрахувався.

Рішення Конституційного суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також: Рынок труда-2012: к чему готовиться украинцам

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: зарплата ксу трудовой спор
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4694