Механізми венчурного фінансування є однією з найважливіших складових інноваційної інфраструктури. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час наради, присвяченої обговоренню концепції створення Державної венчурної компанії, повідомляє прес-служба агентства.

"Без інноваційної інфраструктури не розвиватимуться ані наука, ані вища освіта", - зауважив Голова Держінформнауки. Він додав, що розуміння цього факту було завжди, проте тільки зараз ми приступаємо до формування конкретних інструментів фондового ринку, які будуть задіяні в інноваційній діяльності. "Застрягнути на старті" ми просто не маємо права, адже вже відстали навіть від найближчих сусідів", - підкреслив Володимир Семиноженко.

Згідно з концепцією створення Державної венчурної компанії, спочатку в її основу будуть покладені виключно державні ресурси (грошові кошти чи/або майно). Проте державне підприємство не має права відкривати нові компанії та виводити їх на ринок. Отже, запропоновано використати алгоритм подвійного кроку, а саме – на базі підприємства створити публічне акціонерне товариство, яке залучатиме приватні інвестиції під інноваційні проекти.

Учасники засідання обговорили низку проблем, які потрібно розв’язати, щоб успішно реалізувати цю ідею. Насамперед йшлося про зміни до законодавства. Так, необхідно внести зміни до Закону "Про інноваційну діяльність", який наразі передбачає лише кредитування, але не венчурне фінансування.

Ще одна проблема полягає у тому, що технологічні розробки, які пропонують українські науково-дослідні інститути та вузівська наука, здебільшого знаходяться на "передпосівній" стадії. Однак діяльність венчурної компанії націлена на швидку розкрутку компаній, а не на "посів", який також потребує фінансування. За словами Володимира Семиноженка, "посівну" функцію може взяти на себе Фонд малого та середнього інноваційного бізнесу, створення якого є у найближчих планах.

"Держава має продемонструвати бізнесу, що інноваційна діяльність є для неї пріоритетом, що вона сама вкладається у становлення високотехнологічних компаній і фірм. Це буде сигналом, після якого сюди прийдуть й приватні кошти", - сказав Голова Держінформнауки.

За підсумками засідання було вирішено впродовж тижня зібрати усі зауваження та пропозиції, доопрацювати проект концепції й до кінця місяця провести розширену нараду за участю представників профільних міністерств.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: інвестиції семиноженко венчурна компанія
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1588