Україна стала менше приваблювати інвесторів. Не допомагає навіть наближення дати проведення футбольного чемпіонату Євро 2012. Рівень довіри закордонних компаній до вітчизняного ринку знизився вперше за два роки. Про це свідчать дані опитування, участь в якому взяли понад півтисячі фірм.

І кортить, і страшно. Іноземні інвестори активно цікавляться Україною, проте розпочинати тут бізнес не ризикують.

"Такой типический пример: какие документы нужно собрать: такой, такой и прочее. Это дает бюрократам постоянно, ну вы принесли это, но вы не принесли еще этого, этого... Это дает возможность затягивать процес", - пояснює генеральний директор фармацевтичної компанії Кшиштоф Сідлєцький.

За один квартал показник інвестиційної привабливості знизився майже на одиницю. Серед головних причин - розчаруванння вкладників у діях влади.

Так 75% респондентів не змогли назвати жодної позитивної зміни для ведення власного бізнесу за останні три місяці. Найбільше інвесторам, як і раніше, дошкуляє тиск з боку держструктур. Нормально працювати заважають корупція, бюрократія, залежність суддів та неефективна схема відшкодування податку на додану вартість.

"Індекс інвестиційної привабливості впав з позначки 3,39 в минулому кварталі до позначки 2,56 в цьому кварталі. Причини на це різні: це є глобальна якась ситуація, яка, власне, не є такою, що спонукає до того, щоб настрої інвесторів поліпшувалися", - каже виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев'янко.

"Ожидаем, что в течение следующих 3 месяцев наверное оценка бизнеса упадет, если не произойдет ускорение тех реформ, которые были анонсированы в 2010 году, и если те, которые уже были приняты, если они реально не будут воплощены в жизнь и не дадут результатов", - спрогнозував генеральний директор консалтингової компанії Томаш Фіала.

Фахівці запевняють: поліпшити інвестиційний клімат можна лише після відновлення довіри з боку закордонних компаній. Кажуть, треба консолідувати сили влади й приватного сектору та втілювати в життя логічні пропозиції бізнесу. Розповідає телеканал UBR.

Теги: реформы ubr инвестиционная привлекательность
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1262