Обсяги іноземних інвестицій зростають. За даними НБУ, у першій половині цього року до України надійшло 3 млрд доларів. Причому, 75 % коштів припало на реальний сектор економіки. Утім, деякі експерти переконують: відповідні надходження могли бути значно більшими. Однак інвестори й досі бояться вкладати гроші у нашу державу.

Укранські корпорації масово скуповують активи вітчизняних конкурентів і фінансово привабливих холдингів. За 2010-ий і 9 місяців цього року відбулося аж 32 операції із залученням понад 30 млн доларів. Загальна ж сума укладених угод досягла майже 8 млрд у.о.. Як правило, фінансових гігантів цікавили металургія, хімічна промисловість, телекомунікації та агросектор.

Олексій Ращупкін, директор департаменту інвестиційної компанії: "У нас есть уже достаточно большие украинские инвесторы, такие как Кернел, как Авангард, Укрландфарминг, которые готовы покупать, которые готовы вкладываться в стране, где они получают прибыль. Ещё одной достаточно интересной тенденцией этого года стало то, что некоторые украинские компании начали покупать вне Украины. Начали покупать в той же России, восточной Европе".

А от іноземні бізнесмени в Україну свої кревні поки що несуть не надто охоче. Експерти пояснюють: усьому виною нестабільна політична ситуація та спекуляції навколо курсу гривні.

Святослав Шеремет, керівник юридичного відділу інвестиційної компанії: "Досить великою зміною для інвесторів, наприклад, був закон про акціонерні товариства, який був прийнятий кілька років тому, але це все потрібно допрацьовувати. Але скажемо, загальний напрямок , напевне, який би я визначив, це все -таки гармонізація законодавства з європейським. Навіть ті ж російські інвестори та великі компанії все одно працюють за європейськими стандартами, і вони хотіли би бачити єдині правила гри".

Натомість Нацбанк причин для паніки не бачить. Регулятор заспокоює: гроші з-за кордону в Україну йдуть. Лише за 2011-ий обсяг прямих іноземних інвестицій перевищив 5 млрд доларів. А це у півтора разу більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Теги: деньги инвестиции финансы капитал
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1895