В Україні підвищать штрафи за порушення прав споживачів. Зараз вони замалі, тому не лякають виробників і торгівців, стверджують чиновники. Планують зробити більш ефективною систему перевірок якості продукції.

Посадовці хочуть посилити захист прав споживачів. І збільшити штрафи за порушення. Нині вони - від 170 до 450 гривень. Замалі, аби чомусь навчити порушників, кажуть чиновники. У двадцять разів більше - було б ефективніше. Разом із фінансовими покараннями мають змінити і систему перевірки товарів.

Дивіться також: Занадто низька ціна на продукти - можливо ваги підкручені

Костянтин Соляник, начальник ГУ у справах захисту прав споживачів КМДА: "Жалоба если есть на какой-то вид товара, скажем там на йогурт, проверили йогурт, определили производителя, выходят на производство. И на производстве смотрят, с какого товара была изготовлена данная продукция, и уже проверять непосредственно, как говорится, "з лану до столу". Одна эта группа, которая полностью проверяет цепочку".

Зараз чиновники повинні за 10 днів попереджати підприємців про ревізії. Це робить їх неефективними, тому відповідну норму хочуть переглянути. Щоправда кількість перевірок та органів контролю теж зменшать.

Продав неякісний товар - штраф 5 тисяч гривень - ВІДЕО

Михайло Бродський, голова Державної служби з питань регуляторної політики:"Ми критерії ризику змінили і санепідемстанції, і пожежникам, і вони не можуть вже приходити часто до підприємців. Ми працюємо за зміною порядків їхньої роботи. Щоб не було оцих старих радянських порядків".

На ринках столиці захищатимуть споживачів - ВІДЕО

Скарги на якість товарів надходитимуть до Єдиного вікна. Менеджери розглядатимуть кожну з них окремо. І надсилатимуть відповідним спеціалістам для проведення перевірок. Тому органи контролю не зможуть самостійно організовувати позапланові ревізії. А лише після узгодження їх з "єдиним центром".

Теги: торговля штраф потребители защита прав потребителей
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2121