Перед Великоднем в Україні традиційно подорожчали яйця - у середньому на 18 %. Менше ніж по 10 гривень за десяток - годі знайти. В Антимонопольному комітеті стрімке зростання розцінок помітили. І пообіцяли розібратися з виробниками та постачальниками.

За минулий місяць оптово-відпускні ціни на курячі яйця зросли на 18 %. А роздрібні - майже на 40. І це тоді, як вартість комбікорму не змінилася - порахували в Антимонопольному комітеті. Тому погрожують - якщо виробники та постачальники не знизять розцінок - їх оштрафують на 10% від річної виручки.

Василь Цушко, голова антимонопольного комітету України: "18 ппроцентов своих, если они за 10 дней не снизят их, значит тогда мы начинаем у них запрос информации. Если по этому запросу информации мы увидим, что это необгрунтовано экономично, тогда включается режим - мы открываем дело и при ихних оборотах, ну поверьте мне, все выполнят рекомендации".

А ось виробники нарікають на дорогий корм, енергоносії та упаковку. Тому й підняли ціну. Чи залишатимуться під загрозою штрафу - вирішать найближчим часом.

Артем Курек, постачальник яєць: "Всі рекомендації антимонопольного комітету, які будуть нам надані, вони будуть розглянуті і як зазвичай прийняти до уваги і ми будемо виконувати всі розпорядження і надалі".

Саме перед Великоднем реалізують приблизно 15 % річного обороту яєць. Торік вони подорожчали на 2 - 3 гривні. Тепер - майже на 4,5 грн.

Теги: цена продукты яйца стоимость
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1150