Аптеки перевірятимуть без попередження. Таким чином боротимуться з продажем фальсифікованих і неякісних ліків. Відповідний законопроект мають остаточно ухвалити цього тижня депутати. Розгляд документа затягували в комітеті промполітики.

Дивіться також: З аптек почали красти "Віагру"

Юрій Гайдаєв, автор законопроекту: "Кому-то выгодно, чтобы эти проверки не производились, чтобы использовать некачественные препараты, получать от этого громадную прибыль".

Про перевірки зможе не попереджати не лише Державна служба лікарських засобів, а й санстанція. Зараз вони змушені це робити за 10 днів. Тому у місцях продажу медикаментів встигають підготуватися до приходу контролерів і ліквідувати недоліки.

Дивіться також: В Україні закриють всі інтернет-аптеки

Олексій Соловйов, голова Державної служби лікарських засобів: "И я вам скажу, что эффект когда мы совместно выходим без предупреждения на такую проверку, гораздо больше. Прежде всего, это касается такого аптечного подразделения, как киоски".

Продавати рецептурні препарати у кіосках заборонено. За недотримання цієї норми позбавляють ліцензії. Та заради отримання прибутку провізори реалізують навіть наркотичні засоби. І часто не дотримуються умов зберігання продукції. За оцінками експертів, на ринку близько 20% фальсифікованих медикаментів. За їх розповсюдження торік запровадили кримінальну відповідальність. Але досі не порушили жодної справи.

Теги: лекарства закон фальсификат проверка аптеки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1714