Урядова ініціатива змусити багатих платити за розкішне життя - у закон не переросте. Вважають навіть депутати із провладної більшості. Якщо ж влада на такий крок зважиться - справжні багатії збору не платитимуть. Як завжди - легко знайдуть лазівки в законі.

Земельні ділянки, квартири та будинки - на родичів, автомобілі - на баланс фірми. Ще краще - оформити в оренду. Яхти, мотоцикли та літаки - реєструємо за кордоном. Фахівці переконані: справжні багатії без зайвих зусиль зможуть обійти запланований податок на розкіш.

Дивіться також: Податок на розкіш: Скільки треба заробляти, аби називатися заможним українцем

Дмитро Ляпін, голова правління інституту власності: "Якщо ми не маємо ще повного кадастру - ми ніяк не можемо його створити, ми не маємо повного кадастру нерухомості, то тоді це буде просто корупційна схема, коли інспектор, який буде ходити і вимагати сплати, буде підкупатися".

Натомість закон замість багатіїв може вдарити по середньому класу. Зокрема - фермерах.

Читайте також: Налог на богатство заплатит средний класс

Василь Юрчишин, директор економічних програм центру Разумкова: "Може виявитися так, що людина, яка багато працює, але є добрий маєток і є земельна ділянка - попаде в категорію багатих. Бо та ж сама велика ділянка буде оподатковуватися як латифундія".

Дивіться також: Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро

За задумом уряду податок на розкіш щороку має приносити до Пенсійного фонду 800 мільйонів гривень. Хоча порівняно з 30-мільярдним дефіцитом Фонду - це крапля в морі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: экономика богатство налог на роскошь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3801