У Мінфіні визначились із кого стягуватимуть податок на розкіш. Відтак, платити доведеться не багатіям. А чесному середньому класу. Бо відтепер розкішшю вважатимуться не тільки яхти, літаки та дорогі автомобілі. А й квартири, загальною площею понад 120 квадратних метрів. Маєте так? Готуйте гаманець. Бо відповідний законопроект вже винесли на розгляд уряду.

Багатіїв в Україні стане більше! Якщо пропозицію мінфіну ухвалять - до категорії багачів потраплять всі, на кого зараховано житло у місті площею більше 120 квадратних метрів, за містом - 250-ти. За добро доведеться платити 0,5% від оціночної вартості житла щороку. Попередні наміри чиновників оподаткувати громадян були куди демкоратичнішими. Законопроект Тигіпка термін розкіш визначав будинком за 400 квадратів і квартирами - за 200.

Дивіться також: Багатії податок на розкіш не платитимуть

Олексій Плотніков, народний депутат України: "Якщо дивитись на статистику у нас середня квартира яка є в громадян середня квартира десь 64 метри, якщо я не помиляюсь. У нас трикімнатна - це 84-86 метрів. Тобто не так вже й багато громадян в державі мають 120 і вище метрів житла. Тому з точки зору того, чим варто обкладати цю площу, я думаю її варто обкладати. Що це не є чимось надзвичайним".

До слова - скільки людей проживатиме в квартирі чиновників не цікавить. Хоч один, хоч п'ятнадцятеро. Велика квадратура? - плати! Під категорію розкішних підпаде більшість новобудов. Шикарні апартаменти в центрі Києва має і співак Гарік Кричевський. З податку на розкіш - сміється.

Дивіться сюжет: Податок на розкіш: Скільки треба заробляти, аби називатися заможним українцем

Гарік Кричевський, співак: "Всё это разговоры. Политики должны о чём-то разговаривать. Особенно приятно слушать людям неимущим, у которых есть только один велосипед. О том, что дядя на мерседесе за этот мерседес заплатит".

Тим часом фахівці кажуть: важливо не те, яку площу займає квартира. А в якому населеному пункті вона розташована.

Володимир Дубровський, експерт з економічних питань: "120-140 квадратних метрів можуть мати квартири мешканці середнього класу. Але якщо це 120 квадратів на Липка в Києві, то це можливо вже і розкіш. Бо така квартира можлива коштує під мільйон доларів. Якщо вона добре обладнана. А якщо це квартира десь на Борщагівці – то це в жодному разі не розкіш".

Прибудови біля дому від оподаткування, чомусь звільняються - тобто податок не доведеться платити ані за халупу для курей, ані за кілька дорогих гаражів. А от за те, що в них стоїть - заплатити треба. За літак, судно або гвинтокрил - відрахуй державі 1% від їх оціночної вартості. Дивним чином не потрапили у перелік розкоші - коштовності, хутро, дорогі годинники, зброя та мобільні телефони. Іноземці зі швидкості змін українських законів тільки дивуються.

Дивіться також: В очікуванні нового податку на нерухомість. Або чи варто відчиняти міліції?

Томаш Фіала, Президент Правління Європейської бізнес асоціації: "В центральной Европе очень многие страны ввели ровную ставку налогообложения, достаточно низкую и конкурентную. На уровне 18-20% и подоходный налог, и налог на прибыль. Эту ставку ввели один раз и не трогают. Я думаю Украине тоже следует двигаться в этом направлении. Кто больше платит, тот автоматически больше платит налогов".

Тим часом митарі нові податки готові збирати хоч від завтра. Кажуть. для цього їм ані розширення штату, ані перекваліфікації співробітників не знадобиться.

Дивіться також: Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро

Геннадій Карпусенко, начальник ДПІ у Шевченківському районі м.Києва: "Я думаю, что просто ... какая-то.... переформатируется отдел. И у нас будет дополнительно отдел какой-то и всё. У нас хватит сил".

У Мінфіні вірять: якщо податок на розкіш працюватиме – до держбюджету надійде понад 900 мільйонів гривень. Експерти відповідають - не правда - адже українські багатії вже давно приноровилися реєструвати власні предмети розкоші - приміром яхти і літаки - за кордоном.

Наталія Яровенчук, Олена Лоскун, Сергій Коренєв та Юрій Макарчук, телеканал UBR.

Теги: недвижимость закон налог на роскошь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5099