Окремі народні депутати вимагають звільнення голови Деснянської рай-адміністрації Києва. Стверджують, нібито саме з його ініціативи комунальники у понеділок почали демонтовувати кіоски біля ринку Юність. Водночас, у КМДА кажуть: ятки все одно знесуть.

Знесення невеликого столичного ринку "Лівадія" поблизу відомої "Юності" підприємці називають рейдерським захопленням. Кажуть: влада уже давно поклала око на торгові ряди. І чиновники вимагають віддавати їм третину усієї виручки. Прибирати ятки почали у понеділок 20 лютого о п’ятій ранку. Але призупинили роботу.

Вандали у Києві: Як зносили столичний ринок "Юність" - ВІДЕО

Валентина Коробка, голова вільної профспілки підприємців України: "Як можна пояснити ці дії, коли зривали замки в людей, і вривалися в їхні робочі місця, де лежали документи підприємців, гроші і той товар, який вони купили за свої гроші? Адже були морози по 30 градусів. в людей не було зовсім грошей".

А ось у головному управлінні контролю за благоустроєм КМДА запевняють: про демонтаж попереджали заздалегідь. Торговельні ряди розташовано у неналежному місці. Вони загороджують прохід до дорожньої зебри та заважають пішоходам. А ще - перебувають у межах зони санітарної охорони електромереж "Київенерго". Напруга там - 110 кіловат. Утім, прибрали усього кілька кіосків та огорожу, а не капітальну споруду на ринку. Адже отримали копію свідоцтва, яка підтверджує її реєстрацію у БТІ. Відтак, саму споруду не чіпатимуть.

Владислав Шелоков, Прес-секретар ГУ контролю за благоустроєм м.Києва:"Сама споруда знаходиться у 20-метровій зоні від перехрестя з дуже інтенсивним автомобільним рухом. За минулий рік зафіксовано понад 45 випадків ДТП за цією адресою. Є чисельна кількість листів і скарг мешканців щодо діяльності цих яток".

У КмДА уже запропонували підприємцям, які торгують у кіосках, перебратись на інше місце. Зокрема, йшлось про ринок "Юність-2". А ще - звільнити їх від сплати оренди на три місяці. Бізнесмени проти. Кажуть, там також проходить електромережа.

Теги: киев торговля рынок снос юность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1562