Вартість обов’язкового придбання ліцензії на право оптової торгівлі виробникам виноробної продукції із власної сировини буде залежатиме від річного обсягу продукції, повідомляє Корпорація "Укрвинпром". Зміни будуть внесенні згідно з проектом закону України Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Кому и где запрещено продавать алкоголь и сигареты

Відповідно до цього законопроекту, підприємства сплачуватимуть 0,15 грн. за 1 л задекларованого до виробництва річного обсягу продукції та 0,25 грн. за 1 л продукції, виробленої понад задекларований обсяг.

При цьому, загальна сума сплати не повинна перевищувати 500 тис.грн. незалежно від обсягів виробництва. Як зазначив перший заступник генерального директора Корпорації "Укрвинпром" Володимир Кучеренко, "сьогодні сплата за ліцензію на право оптової торгівлі для всіх виробників виноробної продукції складає 500 тис. гривень на рік.

Тому, на ринку вина зараз нерівні умови конкуренції, оскільки невеликі виноробні підприємства, що самі вирощують виноград, не мають можливості сплачувати високу вартість двох обов’язкових ліцензій (на виробництво і оптову торгівлю) для здійснення повного виробничо-затратного циклу".

"У числі таких підприємств опинились більшість суб’єктів господарювання, що займаються виноградарством і виноробством, середня площа виноградників у яких становить 54 гектари, тому багато підприємців вимушені були взагалі відмовитися займатись виноградарством і виноробством", - сказав він.

"Упевненні, що досягнуті домовленості між Корпорацією "Укрвинпром" та Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, посприяють у вирішенні нагальних проблем виноградно-виноробної галузі України.

В Україні зростуть ціни на алкоголь

Разом з тим, вважаємо, що з метою підтримки та розвитку малих і середніх підприємств, даний законопроект має бути перехідним положенням до повного скасування вказаної плати суб’єктами господарювання внаслідок забезпечення гармонізації українського законодавства до норм законодавства передових країн світу з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників продукції", - підкреслив Кучеренко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экономика лицензии право на торговлю
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1929