Президент, премєр-міністр та народні обранці можуть бути ще й бізнесменами. Конституційний суд постановив - чиновники мають право паралельно з держслужбою бути акціонерами підприємств. А ще їм необов’язково декларувати свої видатки. Щоправда, тільки до кінця року. Експерти кажуть, рішення таке, бо вибори на носі.

Чиновники та депутати ще півроку не декларуватимуть своїх видатків. Так вирішив Конституційний суд. Декларацію про витрати держслужбовці та члени їхніх сімей подаватимуть лише з наступного року.

Читайте також: Хто може не подавати декларацію про доходи

Олександр Єфремов, народний депутат України: "Теперь согласно трактовке Конституционного суда она будет заполнятся уже по итогам текущего года уже в следующем году и понятно почему, потому что люди полгода не вели учет своих доходов и расходов так как это требует собственно декларация".

Тож перед виборами народні обранці зможуть не оприлюднювати своїх статків. А ще Конституційний суд допоміг парламентським бізнесменам. Тепер депутати, члени Кабміну та Президент мають право паралельно керувати приватними підприємствами. Вони зможуть володіти корпоративними правами.

Володимир Ар'єв, народний депутат України: "Або ти займаєшся державною роботою, або ти опікуєшся приватною фірмою. а сидіти на обох стільцях це привід для корупції відвертий і яскравий і тому видно що Конституційний суд підтримав корупціонерів".

А ось політологи певні - народні обранці на цьому не спиняться. Вже після виборів слід очікувати нових пом’якшень у антикорупційному законі.

Володимир Фесенко, політолог: "У нас на дві третини Верховна рада складається фактично з людей, які займаються бізнесом. Я думаю що наші депутати ще будуть шукати такий оптимальний варіант щоб залишити контроль над своїм бізнесом, права власності, але і щоб зберегти певне обличчя - хоча б формального розділення влади та бізнесу".

Цікаво, що рішення Конституційного суду йде дещо всупереч закликам Президента, який обіцяв розправу підкупним чиновникам. За підрахунками Януковича, до 20 мільярдів гривень український бюджет втрачає саме через корупційні схеми.

Див. також:

Corvette Януковича, Bentley Колеснікова, Maserati Присяжнюка

На чому їздять українські політики

Теги: акции чиновники политики депутаты декларации богатство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3763