В рамках програми "Думка експерта" говоримо про закріплення землі за власниками квартир. Чи належить вона їм і чи має належати. А також про надмірну закритість ОСББ. В сутії - директор аналітико – дослідницького центру "Інститут міста" - Олександр Сергієнко.

- Як ми бачимо із ЗМІ, деякі люди не встигли оформити право власності на власну квартиру, одержану ще в Радянські часи в кооперативах. Тепер, інколи цього не можуть зробити, або роблять із величезними труднощами, бо потрібна довідка, що вони сплатили всю суму. Абсурдна ситуація: кооперативу не існує, а в нього потрібно брати якість довідки. Чи повинна належати земля під будинком тим, хто там проживає.

- В західній традиції відірвати власність від землі – неможливо. Це – єдине ціле. Нажаль, у нас за Радянських часів була втрачена оця західна юридична думка: перехід до приватної власності. Зрозуміло, якщо будинок є, не на 100% кожна квартира приватизована, є роз’яснення конституційного суду з цього приводу, що і прибудинкові всі споруди і внутрішньобудинкові мережі, коротше – весь цілісний майновий комплекс належить мешканцям цього будинку, навіть у тому випадку, якщо вони не приватизували свою квартиру. Далі, за логікою це повинно бути розповсюджено і на всю ділянку, прибудинкову територію. Але, тут Конституційний суд, сказавши А не сказав Б. Відірвати земельну ділянку від будинку – не можливо. Але, нажаль, наше законодавство не досконале в цьому плані і процедури не прописані.

- Як людям боротися, щоб в їх ОСББ, або їм особисто належала якась ділянка біля будинку.

- Якщо вони вже утворили ОСББ, то їм на роду написано взяти на баланс, якщо вони дійсно спроможні його утримати. Якщо це – ОСББ в тому будинку, де люди – достатньо заможні, щоб утримувати цей будинок, то – безумовно. Якщо це – будинок старий, якому, там 50 років, і там утворилось ОСББ, то в мене – великі сумніви, що люди потягнуть утримання цього будинку.

- Можна йти на якісь компроміси з місцевою владою і казати: якщо ви нам відремонтуєте водопровідну систему, ми забираємо і ділянку на свій баланс.

- Це – дозволяє закон, але люди повинні чітко зрозуміти, чи зможуть вони по доходах усіх мешканців утримувати і цей будинок і цю земельну ділянку. Тому, що, земельну ділянку якраз не важко утримувати, важко будинок утримувати.

- Якщо я володію землею, то це означає, що те, що під землею так само має обслуговувати ОСББ, яке нею керує. Водопроводи, водовідведення..

- Це, хто виконавець послуги, хто утримує ці комунікації. Часто буває, що до стінки – в середині ОСББ, за стінкою, це – виконавець послуги. Ним може бути ЖЕК, водоканал. А те, що в підвалі – однозначно, члени ОСББ.

- Інколи , мешканці будинку не завжди задоволені тими рішеннями, які приймає ОСББ. Чи можна з цим якось боротися, приміром.

- Не можна. Наприклад, Київ, вул. Антоновича, 140. Чомусь ряд мешканців будинку не прийняли членів ОСББ. Вони представляють підвищену плату за охорону, інші тарифи за опалення. Це – абсолютно не правильно. Збори скликати – е можливо, зняти Голову ОСББ – неможливо. Ніхто не хоче втручатися в цю ситуацію.

- Чому, ОСББ такі неприступні, чи не має визначеного органу.

- Вони пишуть відписки, що це – ваша внутрішня справа.

- На вашу думку, хто мав би регулювати послуги ОСББ.

- Нажаль, передбачається, що всі ці процедури будуть вирішуватися в середині ОСББ, але, ми бачимо, що є колізії. Правління працює в закритому режимі, не надає інформації про свою роботу і це – на кожному кроці. В цю сферу пішли ділки, які просто заробляють на цих ОСББ і скинути їх дуже важко.

- Якби кожен мешканець добився права на якусь земельну ділянку, в такому випадку це якось міняє ціну квартири, ускладнює продаж – купівлю житла.

- Говорити про те, щоб кожному мешканцю виділили в натурі частку прибудинкової території, яка йому належить, я – вперше таке чую. Це скоріше – співвласність. Ця земля повинна перебувати у співвласності, і не виділятися окремою часткою, це – нонсенс.

- З точки зору міста і містобудування. Я знаю,що з приватною власностю інколи виникають проблеми через доступ до неї, якщо вона нен належить му3ніципальній владі. До чого це може призвести в майбутньому.

- Коли утворюється ОСББ, то влада зобов’язана їм передавати план земельної ділянки, яка відноситься до даного будинку. Крім того, має бути генеральний план і окремі проекти, де визначено, можливо, плями там майбутньої забудови генплану. Якщо будинок вже має свою територію, то там вже не планується якесь додаткове будівництво.

Інтерв'ю провів Віталій Дячук

Теги: тарифы управление осбб
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3555