Поки депутати переймаються життям підприємців. Обіцяють найближчим часом нарешті ухвалити закон про спрощену систему. Документ життя бізнесу не полегшить, заявляють фахівці. Побоюються, що між першим і другим читанням із документа викреслять всі позитивні норми. Натомість залишать текст, який лише формально визнаватиме існування спрощенки.

Зробити Податковий Кодекс доступним для спрощенців урядовці обіцяли ще в липні. Тоді законопроект 8521, ініційований Кабміном та презентований Миколою Азаровим, мав набути чинності. У середині червня документ ухвалили у першому читанні та відправили на доопрацювання до комітету. Проте звідти він досі не повернувся. Депутати пояснюють: зараз вносять останні, суто технічні поправки.

"Логічно, щоб закон вступив у дію з першого січня наступного року. Також ще кілька позицій, в тому числі пільги для виробників, 50%. В тому числі межа, яка має бути для юридичних осіб, 3 чи 5 мільйонів", - пояснює голова комітету Верховної ради Віталій Хомутиннік.

Напередодні голова парламенту заявив: документ депутати найімовірніше розглядатимуть цього четверга. Проте у профільному комітеті зізнаються, що не встигнуть. І обіцяють опрацювати фіскальну конституцію наступного пленарного тижня. Тим часом експерти побоюються, що лише технічними правками не обмежаться.

"Правки досить суттєві щодо юридичної техніки виписування норм. А тут, ми з вами знаємо, дуже чудові особливості. Бо, якщо, наприклад, буде застосована Конструкція може, або має, то це принципова різниця для суб'єкта для виконання", - зауважує віце-президент Інституту конкурентного суспільства Дмитро Ляпін.

Законопроект, який пройшов перше читання і зараз розміщений на сайті Ради, попри обіцянки влади, кажуть фахівці, не знімає заборони на співпрацю спрощенців із юрособами. Також остаточно не скасовує вимоги щодо ведення первинного обліку малими бізнесменами. Розповідає телеканал UBR.

Теги: верховная рада ubr закон об упрощенной системе
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1740