Депутати обіцяють піти спрощенцям назустріч. Їм дадуть час для перереєстрації бізнесу. Звісно, якщо таких, хто не встигне подати документи до 25 січня, набереться не один десяток. Вирішувати, що робити із платниками єдиного податку, будуть уже наприкінці місяця. Поки що заяви написали половина підприємців.

Віталій Хомутиннік, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів: "Якщо буде критична маса бажаючих зареєструватися, то думаю, що наш комітет буде виходити з ініціативою в перший пленарний тиждень про те, щоб цей строк продовжити. Можливо, на перший квартал строк реєстрації продовжити. Можливо, на місяць. Ми порадимось."

Податкова відхрещується: черг у них немає. Працюють навіть у свята та вихідні. А от біля кабінетів держреєстраторів люди дійсно товпляться. Утім, із власної вини. Вони хочуть перейти на нові класифікатори видів економічної діяльності, які запрацюють із 2012-го. Податківці переконують - робити терміново цього не потрібно.

Тетяна Федченко, начальник відділу департаменту ДПА України:"Немає такої необхідності. В них є час до кінця цього року. Не треба зараз стояти в чергах. В податкових не вимагають від них при реєстрації видів діяльності. Я не розумію, в зв"язку із чим такий ажіотаж"

Між тим, у підприємців вистачає й інших проблем. Особливо у тих, хто нині працює на загальних підставах і платить ПДВ, а хоче стати

спрощенцем третьої або четвертої групи. Як їх реєструвати - на місцях не знають. Пропонують подавати заяви з наступного кварталу.

Дмитро Сушко, керуючий партнер аудиторської компанії: И когда они приходят сейчас, и подают заявления спрозьбой перевести их на упрощённую систему налогообложения, им формально отказывают из-за того, что механизм этот не отрегулирован. И автоматически задним числом предприятие будет заргистрировано на едином налоге. Но до даты подачи этого заявления оно остаётся плательщиком НДС"

Керівництво податкової лише знизує плечима. Мовляв, є проблеми - скаржтеся, подзвонивши за номером гарячої телефонної лінії ДПС.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: налоговая упрощенцы хомутынник
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2033