За харчі, ліки або, приміром, нафтопродукти українець не переплачуватиме. За вартістю слідкуватиме Державна інспекція з контролю за цінами. Нагадаємо, торік її ліквідували. Проте, цьогоріч роботу відомства вирішили відновити. Відповідний указ ще 19 січня підписав президент.

Аби українці не переплачували за товари та послуги, відновили роботу Держінспеції з конролю за цінами. Але підприємці проти. Мовляв, працювати будь-якому бізнесу, коли регулюють розцінки - складно. Одразу ж згадують "гречану" історію. Коли за кіло крупи віддавали щонайменше по 20 гривень. Бо в магазинах її не було. Адже виробники притримували товар у коморі. Реалізовувати за встановленими цінами, а це 13-14 гривень - кіло, було їм невигідно. Тож, наприклад, пекарі можуть піти в тінь.

Максим Борода, фахівець інституту публічної політики: "Наскільки ефективним може бути цей контроль в умовах ринкової економіки, то дійсно тут велике питання, і напевно, що він не може бути досить ефективним. Тобто ми бачимо, якщо існує фіксована ціна на хліб, а при цьому вартість борошна зростає, то це значить, що хліб будуть продавати за такою ціною, то значить що він просто буде продаватись гіршої якості"

Побоюються регулювання цін і нафтотрейдери.

Леонід Косянчук, експерт з ринку нафтопродуктів: "Може виникнути ситуація, коли ціни на пальне є, а пального насправді немає. За тими цінами, за якими нам пропонують його продавати. За Конституцією, цінова політика – компетенція Кабміну"

Фахівці стверджують: ще з листопада минулого року у Верховній Раді лежить законопроект "Про ціни та ціноутворення". За ним має діяти спеціальний орган з контролю.

Віктор Суслов, екс-голова Держфінпослуг: "Не определяется, на что именно можно устанавливать регулируемые цены. Правительство по этому закону их может устанавливать на все, на что захочет. Если это так, то естественно возрастают риски для ведения предпринимательской деятельности"

Щоправда, у першому читанні законопроекту ще навіть не розглядали.

Теги: бизнес цены госрегулирование
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1790