Штрафувати підприємців за неофіційні архіви із першого січня не будуть. Бази даних реєструватимуть і у 2012-ому. Адже профільній службі не вистачає робочої сили, аби зробити це до кінця року. Нині установа практично завалена заявами. Їх надійшло аж 300 тис

Офіс профільної державної служби розміщений у Києві. Жодного філіалу вона не має. Чиновники кажуть: відстань не повинна стати на заваді реєстрації баз персональних даних. Не можете передати заяву особисто - пишіть листи.

Олена Зеркаль, директор департаменту міністерства юстиції України: "Можуть послати поштовим відправленням або за використанням електронного цифрового підпису в електронній формі заяву про реєстрацію бази персональних даних. Жодних обмежень немає"

Згідно із законом, обробка заяв триває не більше ніж 10 днів. Утім через брак фахівців процес затягується. До Нового року опрацюють лише частину інформації. А з 2012-го - почнуть відвідувати підприємства з ревізіями. Коли будуть такі перевірки, можна дізнатися на сайті відомства. У службі переконують: церберами працювати не збираються. Основна мета - захистити кожну людину від шахраїв. Якщо інформація про вас потрапила до рук сторонніх - винних покарають гривнею.

Лілія Олексюк, заступник голови державної служби: "Якщо така скарга громадянина буде і буде встановлено дійсно факт передачі третім особам без згоди громадянина - це вже є підставою дял того, щоб та особа, яка дійснювала цю дію, була оштрафована"

Основна проблема державної служби - брак спеціалістів. Утім поповнювати штат не планують. Принаймні, у 2012-му. Грошей не мають. На все-про все з бюджету виділили усього 9 мільйонів гривень на цілий наступний рік.

Теги: штраф база данных
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3330