В остаточному варіанті закону про спрощенців не буде передбачених раніше фіскальних пільг для малого та середнього бізнесу, що виробляє і продає власні товари. Йдеться про можливість до 2016-го платити половину ставки збору на доходи фізосіб, якщо підприємці перейшли на загальну систему оподаткування.

"Взагалі податок буде складати 1,5% від обігу, навіть якщо ти виробник якоїсь продукції. То в принципі, якщо порахувати адміністрування цього податку, то можна буде поставити нуль. Тому що набагато дорожче буде для держави просто обслуговування цього податку", - каже голова комітету ВР із питань фінансів Віталій Хомутиннік.

Досі залишається неузгодженим питання про ведення спрощенцями обліку. Чи буде обов'язкова фіксація лише доходів, або ще й витрат? Чи повинні підприємці збирати первинні документи? Також більше паперової тяганини матимуть ті, хто співпрацюватиме з юрособами.

"Їм прийдеться перебудовувати свою роботу. Це викличе на початку таку негативну реакцію, ну ніхто не хоче перебудовувати, але це не значить, що ця система не буде працювати", - розповідає член комітету ВР із питань фінансів Ксенія Ляпіна.

У профільному парламентському комітеті вважають: розглядати законопроект цього пленарного тижня чи наступного не принципово. Адже в новій редакції він набуде чинності з 1 січня 2012-го. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: закон льготы ubr упрощенцы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1077