Хочеш Європротокол, купуй новий поліс автоцивілки. Саме за такої умови з 19 вересня водії зможуть оформляти ДТП без ДАІ. Водночас чиновники не виключають, що автовідповідальність на папері не зросте у ціні

Потрапили у ДТП, маючи ось такий документ європейського зразка, можна не чекати кілька годин приїзду ДАІ. Та слухати докори водіїв, які через вас потрапили у затор. Обом учасникам пригоди потрібно просто заповнити Європротокол.

Особливо ретельно варто малювати схему ДТП, адже за будь-яку неточність страхова швидше всього відмовить у відшкодуванні. Тоді гроші на ремонт авто доведеться шукати де-інде.

"Має бути зафіксовано, принаймні, на якій вулиці це відбулося, в яку частину транспортного засобу і який транспортний засіб наніс ушкодження, наявність світлофору або знаків, чи їх відсутність. З рулеткою, як говорять, бігати не потрібно", - пояснює начальник юридичного департаменту МТСБУ Роман Роменський.

До старого поліса автоцивілки Європротоколи не додаватимуть, тож водієві, який побажає його мати, доведеться з 19 вересня купувати страхове свідоцтво нового зразка. Попередні ж поліси діятимуть іще рік. Платити за європротокол не доведеться. А ось чи зросте вартість нової страховки у Держфінпослуг іще не вирішили. Так, як і не визначилися з граничною сумою збитків під час оформлення Європротоколу. Моторно-транспортне бюро та страхові компанії готові відшкодовувати не більше, ніж 10 тисяч гривень. Водії ж до Європротоколу ставляться неоднозначно. Одних він лякає, інших - тішить.

- думаю, что это отлично!

- це скоріше розумне рішення, бо, якщо водії за згодою можуть домовитись самі, без долучення ДАІ, то чому ні?

- мне кажется, что лучше с ГАИ. А чому краще? Ну более официально, что ли… я бы вызвал ГАИ.

Через запровадження Європротоколів на 20% зросте збитковість автоцивілки, кажуть страховики. А ще активізується страхове шахрайство і збільшиться кількість звернень до страхових. Адже сьогодні, аби уникнути відповідальності, водії зазвичай залагоджують проблему на місці.

"Можливо, один із власників знаходиться в нетверезому стані, відповідно, теж хоче уникнути відповідальності, тому вирішує за краще розрахуватися на місці, зараз така потреба відпаде і, відповідно, заявившись до страхової компанії на наступний день після ДТП, визначити тверезий чи не тверезий був водій, вже немає можливості", - обурюється Дмитро Грицута, голова правління страхової компанії.

Український Європротокол можна буде використовувати і за кордоном. Проте для цього потрібно мати зелену карту. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr автоцивилка европротокол. страховые компании
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1797