Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та які застосовуються ставки, консультує ДПІ у Дніпровському районі м. Києва ДПС.

Відповідно до п. 265.1 ст. 265 розділу ХІІ Платники податку Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Читайте також: Любиш нерухомість - люби і податки платити

Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб: а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку; б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Читайте також: Як обійти податок на нерухомість?

Згідно із п. 265.5 ст. 265 ПКУ ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості: для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Читайте також: Податок на нерухомість. Чи варто відчиняти міліції?

При цьому, п. 265.4 ст. 265 ПКУ передбачено, що база оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: а) для квартири – на 120 кв. метрів; б) для житлового будинку – на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. Згідно із п. 122 розділу І Закону України від 7 липня 2011 року № 3609-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України" до п. 1 розділу ХІХ ПКУ внесено зміни, зокрема, слова "1 січня 2012 року" замінені на "1 липня 2012 року".

Таким чином, норми ст. 265 ПКУ набирають чинності з 1 липня 2012 року.

Українцям вигадали нові податки на нерухомість >>> ВІДЕО

Теги: недвижимость налоги налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6674