Які документи можуть підтверджувати витрати, що включаються до складу податкової знижки, роз'яснює ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС.

Читайте також: Податкові знижки: Хто на що має право та як отримати?

Так, відповідно пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями) до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Читайте також: Як зекономити на податках?

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Читайте також: Чи має право фізособа-підприємець на податкову знижку

Щодо того, зокрема, чи можна отримати право на податкову знижку за користування іпотечним житловим кредитом, якщо він наданий мені в доларах США, в ДПІ відзначають, що відповідно до п. 175.1 ст. 175 Розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Читайте також: Податкова знижка при іпотечному кредиті

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Читайте також: Як можна отримати податкову знижку на навчання

Нагадаємо, для того, щоб скористатися правом на податкову знижку, необхідно подати декларацію про доходи (тим, кому це передбачено законодавством). Якщо платник податку не скористається своєчасно правом на отримання податкової знижки, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Читайте також: Хто може не подавати декларацію про доходи та кому треба це робити

Питання щодо податкової знижки регулюється ст. 166 розділу ІV Податкового кодексу України.

Теги: налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2735