Які податкові накладні необхідно в 2012 році реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, роз'яснює ДПІ у Деснянському районі м. Києва.

Читайте також: Податкові консультації ДПСУ за лютий

Згідно перехідним положенням (розділ ХХ) Податкового кодексу України з 1 січня 2012 року запроваджена реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Читайте також: Роз’яснення Податкового кодексу. Безкоштовні семінари ДПСУ у Києві

Відповідно до пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за №1333/20071 (далі – Порядок №1379), податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія), нагадує ДПІ у Шевченківському районі м. Києва.

При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "Х"). Податкова накладна, яка виписується платником податку - отримувачем товарів/послуг, складається в одному примірнику.

Згідно з пунктом 6.1 Порядку №1379 оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу. Податкова накладна, яка відповідно до пункту 11 підр.2 р. XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцю тільки після реєстрації, що здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, пунктом 8 Порядку №1379 визначено, що усі примірники податкових накладних, окремі особливості заповнення яких викладені в підпункті 8.1 - 8.4 цього пункту, залишаються в особи, що їх виписала, і зберігаються відповідно до викладеного в підпункті 6.1 та 6.4 пункті 6 цього Порядку. У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка "Х" та зазначається тип причини.

Враховуючи вищезазначене, у Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають реєстрації тільки ті податкові накладні, які надаються покупцю та відповідають вимогам, визначеним п.11 підр.2 р.XX ПКУ.

Тобто, податкові накладні, які відповідно до пункту 8 Порядку №1379 залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, платником ПДВ у верхній лівій частині поля "Залишається у продавця" оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка "Х" та зазначається відповідний тип причини.

Теги: налоговая гнс накладная
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6643