10 000 доларів на високе та вічне. Саме стільки може пожертвувати середньостатистичний український бізнесмен. Проте найчастіше підприємці інвестують кошти не у вітчизняні, а закордонні проекти. Мовляв, так престижніше та прибутковіше.

Вкладати гроші в закордонне і те, що модно сьогодні. Переважно за таким принципом нині діють вітчизняні меценати. Стверджують критики. На українські проекти вони практично не звертають уваги. Водночас нашим митцям без їх допомоги не вижити.

Дивіться також: Один з найвпливовіших українців показав власні картини

Олег Скрипка, директор фестивалю: "Вони не фахівці в культурі, вони не можуть передбачити. Те, що сьогодні популярно, завтра таким не буде, завтра воно дивіденди не дасть. Середній банк, середня торгова марка для неї дуже легко вкласти 10 тис. дол. За ці гроші нічого помітного ми не зробимо, але якщо набрати таких 10 по 10, тоді виходить вже помітний фестиваль".

Якщо кошти бізнесмен таки наважиться витратити, то невеликі. Не рідко у такий спосіб люди з грошима вирішують попіаритися.

Ігор Дідковський, голова опікунської Ради центру народної культури: "Бізнес можна тільки підловити на думці - мені заплатити податки, чи відмити ці гроші, бо за податку хтось дачу в Конча-Заспі збудує, чи просто я віддам музею", це те ж саме, що й податки. І тоді, в кого є совість, і якийсь сентимент, він віддасть. Других мотивацій нема в природі".

Якщо багатій таки надумає віддати свої грошенята на благодійність, то під час оформлення документів може кілька разів пошкодувати про це. Меценати нарікають, скільки б чиновники не змінювали закони, віз і нині там.

Читайте також: Для меценатов придумают льготы

Катерина Засуха, менеджер тютнової компанії: "Якщо ми говоримо про державну власність, якою є більшість музеїв, то всі рішення мають бути затверджені державою. Тобто музеї не мають достатньо повноважень. І в рамках співпраці з приватними установами виникає узгодження тих чи інших моментів".

Та й самі сучасні митці рідко ідуть на контакт із покровителями. Вони за звичкою користуються приказкою: "художник має бути голодним".


Теги: закон меценат пожертва
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1177