Як заповнити податкову накладну, а саме "вид цивільно-правового договору", якщо підприємство працює з контрагентом за усною домовленістю, консультує ДПІ у Солом’янському районі м. Києва ДПС.

Згідно з п.201.1 ст.201 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Читайте також: Реєстрація податкових накладних. Консультація

У графі "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін згідно із п.4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071 (далі – Порядок №1379), зазначається вид цивільно-правового договору згідно з видом договірних зобов'язань, визначених Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ). У графі "від" - проставляється дата виконання усної домовленості відповідно до вимог п.3 Порядку №1379 цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри) без крапок, ком та інших розділових знаків.

При цьому, згідно із ст.206 ЦКУ усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність. У графі "№" - вказується прочерк.

Читайте також: Питання щодо податкових накладних

Теги: налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3455