Корупція - зло, але знати про тих, хто до неї причетний, громадянам не потрібно. Принаймні так вирішили у Міністерстві юстиції. Від початку цього року мав запрацювати єдиний державний реєстр корупціонерів. Його створили спеціально для перевірки охочих працевлаштуватися на державну службу. Однак доступ вікрили тільки правоохоронцям і працівникам підрозділів Мін`юсту. Відтак дізнатися про нечистих на руку чиновників громадяни зможуть хіба що з дозволу самих корупціонерів.

Владислав Забарський, народний депутат України, фракція ПР: "Доступ к нему который будет установлен этим положением не может ни коим образом противоречить действующему законодательству о доступе к публичной информации и я не думаю, что тут возникнут проблемы, тем более, что граждане могут получать и другую информацию об этих коррупционерах".

Сергій Міщенко, народний депутат України, фракція БЮТ:"Я думаю, що це публічна інформація. Це дуже вірно, щоб громадяни і журналісти могли упереджувати призначення на посади корупціонерів".

Юристи кажуть, що інформацію про чиновників-корупціонерів слід оцінювати як суспільно важливу, а тому вона має бути відкрита. Принаймні такий порядок діє у Сполучених Штатах та Європі. Вітчизняний закон про інформацію теж забороняє обмежувати доступ до даних про незаконні дії посадових осіб.

Дмитро Котляр, юрист: "Ми там пропонували, зокрема, щоб прописати в законі про боротьбу з корупцією вимогу, що ця інформація із реєстру про осіб, що вчинили корупційні правопорушення, щоб ця інформація була відкритою і давалася на запит будь-якій особі. Це положення з законопроекту було викреслено саме міністерством юстиції. На мою думку тут не просто якась формальна зачіпка, а небажання розкривати цю інформацію".

Як впізнати корупцірнера? - ВІДЕО

Відстоювати своє право знати про корупційні вчинки посадовців фахівці радять у суді, посилаючись на закон про інформацію. Якщо це не дало результату, варто оскаржувати рішення у судах вищої інстанції.

Теги: закон коррупция реестр закон про информацию закон про персональные данные
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1404