Лікарськські препарати можуть здешевшати на 15-25 % . Держава спробує регулювати ціни в ручному режимі. Представники аптечного бізнесу затамували подих. Якщо планку рентабельності знизять аж занадто - доведеться закриватися.

Прокурорські перевірки: анульовано ліцензії 8 аптечних закладів

З травня ціни на ринку ліків диктуватиме держава. Мовляв, аптеки геть втратили совість і накручують на лікарських препаратах хто скільки хоче. До того ж майже у всіх країнах ЄС саме держава контролює ціни на ліки. Спершу спробують контролювати ліки від артеріальної гіпертензії. Страждає від такої недуги близько 13 мільйонів українців.

Раїса Богатирьова, віце-прем'єр-міністр, Міністр охорони здоров'я: "Можливість за 3-4 місяці провести аналіз і зробити корекцію для того, щоб позитивний досвід застосування референтного ціноутворення, а потім і можливої реінбурсації - тобто відшкодування витрат, можна було б розширити і на інші види ліків".

Відштовхуватимуться у розрахунках від цін виробника, вартості препаратів групи на внутрішньому та закордонних ринках - Латвії, Польщі, Словаччині, Молдові та Болгарії.

Читайте также: Референтные цены на лекарства введут с мая

Олексій Соловйов, голова державної служби з лікарських засобів: "Надеемся, что тот показатель снижения цены на эти группы лекарственных препаратов в аптечных учреждениях на 25-30% действительно получим. В итоге мы планируем к концу года сэкономить нашим пенсионерам, 7 миллионам граждан болеющим артериальной гипертензией около 200 млн грн.".

За завищену ціну у аптекарів забиратимуть ліцензію. Відповідний наказ уже знаходиться на реєстрації в Мін’юсті. Аптекарі не проти держрегулювання націнок. Головне, кажуть, щоб планку рентабельності встановили не надто низько.

Читать также: Кабмин разработает единую систему госрегулирования цен на лекарства

Валерій Гудзенко, генеральний директор аптечної мережі: "30 процентов от 70 до ста грн, это чтобы в аптеки оставалось, от 100 до 150 - это 25%, и все что выше - это 23 процента. Это для того, чтобы сохранялась какая-то рентабельность. Никто же сегодня не фиксирует цены на аренду в Киеве и других регионах".

Інші власники аптек поза камерою зізнаються, через ручне регулювання напевно просто виключатимуть з асортименту неприбуткові препарати. А якщо заробітки впадуть критично - закриватимуть бізнес чи йтимуть у тінь.

Уляна Дрючкова, Олександр Павленко, UBR.

Читайте также: Азаров решил взять под личный контроль госзакупки лекарств в Украине

Теги: цена лекарство лицензия аптеки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1308