Гастролюєш Україною - платити податок. У Міністерстві культури розраховують, що відповідний закон ухвалять у другому читанні.

Після цього гастролерам доведеться купувати свідоцтво, яке дає дозвіл на таку діяльність. Обійдеться воно в 1 % від аншлагової вартості заходу. Для іноземців податок становитиме 3 %. Ініціативу розкритикували деякі артисти та продюсери. Мовляв, такої практики ніде у світі немає. Побоюються корупції. Натомість, у Мінкультури стверджують, що організатори концертів просто не хочуть показувати реальну вартість проданих квитків. Обіцяють, що жоден чиновник до коштів доступу не матиме. Гроші надходитимуть до Спецфонду.

Михайло Кулиняк, Міністр культури України: "Ці кошти розподілятимуться виключно експертної радою. По заявках театрів та колективів, які хочуть їхати на гастролі. Це не є секрет, що театр із Ужгороду, йому на сьогодні важко поїхати навіть до Центральної України. З середнього залу де квиток 100 гривень, і загруженість залу - тисячу глядачів, 100 тисяч гривень, а 1% це 1 тисяча гривень, ну вона ніяк не зробить цієї катастрофи для організаторів заходів".

Фоторепортаж: "Гражданин Поэт". Актер М.Ефремов в Киеве!

Теги: экономика налог культура артист гастроли
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1488