У розпорядження "Реальної економіки" потрапив законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо введення податку на розкіш", який розробило Міністерство фінансів.

Цей документ, начебто, замінить запропонований ще в листопаді і анонсований законопроект Сергія Тігіпка з аналогічними ідеями. Версія податку на розкіш Мінфіна підготовлена на доручення прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Податок на розкіш: Скільки треба заробляти, аби називатися заможним українцем

Виходячи з тексту документу, податок на розкіш буде стягуватися у розмірі 1% від вартості з літаків, суден і вертольотів.

Однак, при цьому під оподаткування уже не підпадають дрібні і менш дорогі атрибути заможного життя, на зразок коштовностей, дорогих годинників і мобільних телефонів. Як відомо, в законопроекті Тігіпка такі норми були присутні.

Фахівці міністерства фінансів пропонують також змінити механізм оподаткування нерухомості та об'єму двигуна автомобіля.

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 квадратних метрів і будинку від 250 квадратних метрів - Тігіпко пропонував 200 квадратних метрів і 400 квадратних метрів.

Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розрахований як 1-2,7% мінімальної зарплати за квадратний метр, а податок на розкіш буде стягуватися з житлової нерухомості в розмірі 0,5% "від оціночної вартості житла", за вирахуванням витрат на її оцінку.

Проект закону буде винесений на розгляд Кабінету міністрів під час засідання, яке відбудеться в середу, 4 квітня.

Див. також: Хорошковський хоче запровадити пільги на яхти

Автори зазначають, що за рахунок нового податку вдасться акумулювати до 900 мільйонів гривень до бюджету. Сума, м'яко кажучи, не вражаюча. За словами Тігіпка, його "дітище" мало дати близько 800 мільйонів гривень.

В той же час, у Мінфіні досить скептично ставляться до багатьох пунктів законопроекту, про що йде мова у зауваженні про недоліки проекту. В них цілком слушно зазначається, що під оподаткування податком на розкіш майна підпадають небагаті мешканці сіл.

Також в проекті зазначається, що податок стягується з квартир площею понад 120 квадратних метрів, а у зауваженні автори пояснюють, що під оподаткування потрапляє велика кількість квартир, придбаних представниками середнього класу із залученням кредитів. І саме їм тепер доведеться тепер сплачувати і податок на розкіш і податок на нерухоме майно.

Дивіться сюжет: Що вважають за розкіш в Україні?

Зрештою, оподаткування багатих громадян країни на користь бідних - популярна перед виборами тема, яку просувають політики будь-яких політичних мастей.

"Це популярна нині тема. Не так давно ми отримали пряме доручення від прем'єр-міністра Миколи Азарова опрацювати ідею податку на великі доходи, з урахуванням світового досвіду. Питання непросте. Зараз потрібно обґрунтувати цей податок, а після придумати механізм його адміністрування", - наголосив "РЕ" директор інституту економіки та прогнозування Національної Академії наук України Валерій Геєць.

Теги: минфин налог на богатство
Источник: real-economy.com.ua Просмотров: 1795