SMS-ки потроху відходять у минуле. Якщо відправити повідомлення за допомогою звичайного телефону, це коштуватиме приблизно півгривні. Якщо переписуватися за допомогою  текстових сервісів у смартфоні, це буде у тисячі разів дешевше.

Оператори втрачають прибуток через зниження популярності SMS-послуги. Їх витісняють безкоштовні додатки, що є в кожному смартфоні. За підрахунками аналітичної фірми Оууувем - збитки стільникових компаній у світі можуть сягнути двадцяти трьох мільярдів доларів. Нині понад  половина їх доходів припадає на  відправлення текстових повідомлень. Український ринок ще не  насичений смартфонами. Однак операторам уже зараз потрібно подбати про збереження надходжень. Наприклад, підвищувати мобільний трафік. Або домовлятися із власниками додатків. 

Дивіться також: Як позбавитися від SMS-реклами та спаму на мобільний

Роман Хімич, експерт ринку мобільного зв'язку: "Получив возможность приватизировать трафик  в соответствии с его источниками, операторам никто не помешает злоупотреблять этим правом ограничивать доступ к тем ресурсам, которые им не нравятся. Я не верю в их способность защитить свои доходы SMS от канибализации другими Интернет-сервисами".

Оператори ж, навпаки, кажуть, що мессенджери лише примножують їхній прибуток, адже збільшують Інтернет-трафік. А ось, SMS-ки українці найближчим часом писати менше не будуть.  За статистикою, лише десять відсотків громадян мають телефони, що постійно під'єднані до мобільного Інтернету.

 Дивіться: SMS-послуга втрачає популярність

Сергій Самокрик, представник одного з мобільних операторів: "Дальше с использование мессенджеров, люди все больше начинают использовать телефон вот таким образом и используют для все большего круга приложений, браузинга. Наша задача просто соблюдать баланс на уровне тарифов и предложений так, чтобы людям по-прежнему оставалось интересно пользоваться всем набором телекоммуникационных услуг".

Дивіться також: Вівці зможуть слати sms своїм пастухам

За підрахунками експертів, вже до 2016-го збитки мобільних операторів по всьому світу можуть сягнути 54 мільярдів доларів. А це відповідає ВВП таких країн, як Білорусь або Оман.

Дмитро Полонський, Володимир Февчук. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: прибыль sms смс мобильные операторы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2155