Депутати Партії регіонів внесли у Верховну Раду законопроект, яким митниці пропонується підвищити мита майже на 500 товарних позицій.

Законопроект під номером 9241 був зареєстрований 30 березня Віталієм Хомутинніком і Андрієм Пінчуком.

Відповідно до документу, головними об'єктами для оподаткування повинні стати зрізані квіти, декоративна зелень, живі дерева та інші рослини. В тому числі, і штукатурні матеріали, вапно та цемент.

Також ймовірно збільшення митних зборів для барвників, фарбувальних матеріалів замазки, лаків, пластмаси, полімерних матеріалів і виробів з них.

В списку позиці "на підвищення" є ще хімічна продукція та машини, обладнання і механічні пристрої, електричні машини, устаткування та їх частини.

В документі зазначається, що за результатами проведеного аналізу пільгових ставок Митного тарифу України виявлено понад 2,5 тисячі ставок нижче рівня, встановленого зобов'язаннями України перед СОТ.

"З метою підвищення ефективності економіки країни, захисту інтересів національних виробників бачиться доцільним підвищити тарифи на певні групи товарів, попит на які в значній мірі задовольняється власними виробничими потужностями", - сказано в законопроекті.

За словами авторів законопроекту, впровадження його в життя дозволить зібрати в бюджет додатково близько 2 мільярдів гривень.

Як відомо, останнім часом ЗМІ часто повідомляють про те, що митниця не пропускає товари і стягує вдвічі більше грошей з експортерів.

Теги: цветы импорт
Источник: real-economy.com.ua Просмотров: 1129