Професійні ІТ-проекти коштують більше 30 мільйонів доларів. Такі цифри називали інвестори на презентації українських стартапів. Кажуть: у наших спеціалістів і ідеї оригінальні, і виконання на вищому рівні.

Українські айтішники за власні проекти просять десятки мільйонів доларів. Доки вдається продавати своє вміння іноземцям. Адже самим грошей не вистачає лише на розкрутку. Бо ж створити не складно - кажуть, для розробки інколи достатньо двох спеціалістів і 6 мІсяців часу. Головне, щоб ідея була цікавою та продукт знайшов свій ринок збуту - ідуть до інвесторів. На презентацію стартапів кожного року подають більше ніж 100 заявок.

Читайте також: Как выбрать грамотного IT-шника

Роман Кікта, представник венчурного фонду: "Українці дуже відомі своїми можливостями в ІТ-сфері не тільки в США, а й в інших країнах. Це одна з основних їх сильних сторін. Також можу виділити і спільноту науковців".

На презентації з'їзджаються інвестори з усього світу та забирають кращих фахівців. Немає лише українських спонсорів. У нас в ІТ-галузь поки що не вірять та вкладають кошти неохоче.

Топ-5 стран, заинтересованных в украинских эмигрантах

Тетяна Попова, співвласник стартапу: "Для украинцев перспективнее наверное будет более уехать уже за границу. У нас это потихонечку развивается, но там больше ресурсов и возможностей себя реализовать".

Про підтримку ІТ постійно нагадує влада. Поки допомагають хоча б знайти інвесторів для реалізації проекту.

15% "айтишников" в Украине - женщины

Руслан Крамаренко, заступник голови КМДА: "Есть один проект реализованный прошлого года и два в позапрошлого, которые реализованы. Победители этих проектов, как правило, побывали в Калифорнии и презентовали это проекты в Силиконовой долине".

Експерти кажуть: зупинити "відтік мізків" може створення вітчизняної силіконової долини. А з потенціалом українців, вже за кілька років тут можуть з'явитися конкуренти Гуглу та Фейсбуку.

Денис Паладій, Сергій Коренєв, канал UBR.

Теги: бизнес инвестиции it айтишники
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2725