Строк, на який Нацбанк може запровадити обов’язковий продаж експортерами  частини іноземної валюти, - обмежений і становить не більше 6-ти місяців. Разом з тим, НБУ може визначати граничний розмір валютної виручки на власний розсуд. Про це ексклюзивно для UBR.UA повідомила партнер юридичної компанії „Закон Перемоги”, адвокат Марина Саєнко.

 Нацбанк зобов'яже експортерів продавати 75 % валюти

"Відповідно до вказаного Закону за Національним банком України закріплене право зобов’язувати суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до продажу на внутрішньому ринку частини надходжень у вигляді валютної виручки. Однак, строк, на який Нацбанк може запровадити відповідний режим, обмежений і становить не більше 6-ти місяців. Варто зауважити, що Закон не встановлює граничний розмір валютної виручки, в межах якого НБУ може зобов’язувати експортерів до її продажу, отже, його визначатиме НБУ на власний розсуд", - зазначила юрист.

Вона повідомила, що до зазначених нововведень суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності після сплати податків та зборів самостійно розпоряджались усім обсягом валютної виручки від проведених ними операцій.

"Запроваджені нововведення за твердженнями законодавця мають запобігти розвитку негативних тенденцій на валютному ринку України та сприятимуть роботі грошових коштів резидентів на вітчизняну економіку в період погіршення платіжного балансу", - підкреслила Марина Саєнко.

Нагадаємо, 15 листопада 2012 року Президент України підписав Закон № 5480-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок”, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2012 року. Законом вносяться зміни до ряду законодавчих актів України, зокрема, до Господарського кодексу України, Закону „Про Національний банк України”, Закону „Про зовнішньоекономічну діяльність” та до Закону „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті ”.

 Обязательная продажа валюты экспортерами стабилизирует курс, - экс-замглавы НБУ

Закон сьогодні опубліковано в газеті „Голос України” і вже завтра набере чинності.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экспорт валюта нбу закон
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1434