За перевищення обсягу встановленого доходу та кількості найманих працівників "спрощенців" позбавлятимуть свідоцтва. Повний список таких умов для підприємців днями оприлюднив Мінфін.

У всіх випадках перехід на загальну систему оподаткування може відбутися після закінчення кварталу, в якому допущені порушення.

Днями Мінфін оголосив повний список випадків, через які платників єдиного податку можуть виключити з лав "спрощенців". Окрім добровільного обрання загальної системи оподаткування, можна позбутися свідоцтва за перевищення обсягу встановленого доходу. Або ж кількості найманих працівників, дозволених для кожної категорії.

Ірина Носачова, голова ДПСУ м. Києва: "Это несоответствие законодательным условиям либо долги, которые были у предпринимателей. Погашение задолженности является обязательным при переходе на какую-либо систему налогообложения".

Проведення розрахунків не у грошовій формі, таких як бартер або ж схеми взаємозаліку, - не дозволені. Також свідоцтво можна втратити за здійснення заборонених для "спрощенців" видів діяльності. Або ж таких, що не зазначені у свідоцтві платника єдиного податку. Це, наприклад, обмін валют, експорт та імпорт підакцизних товарів, продаж дорогоцінних металів та каменів, витворів мистецтва, антикваріату.

Олена Макеєва, директор аудиторської фірми: "Ці правила – вони зовсім прозорі. Тобто якщо ти обираєш групу певну платника податків, то ти повинен чітко знати правила. Який обсяг доходу у тебе повинен бути, скільки має бути в штаті працівників. Якщо ти перевищуєш, то ти звичайно повинен перейти на загальну систему оподаткування".

У будь-якому разі перехд на загальну систему оподаткування може відбутися після закінчення кварталу, в якому допущені порушення. Анульоване свідоцтво "спрощенця" необхідно повернути до податкової протягом 10 днів із дня його анулювання.

Теги: бизнес закон упрощенцы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3915