Згідно нової редакції закону про введення біометричних паспортів,  особам гарантується право відмовитися від отримання документа,  в який імплантованого електронний носій інформації. Крім того, закон продовжує дію посвідчення особи моряка на 5 років, після чого він підлягає обміну. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA розповіла адвокат, партнер юридичної компанії „Закон Перемоги” Юлія Божко.

 Почему закон о биометрических паспортах нужно ветировать

Вона нагадала, що закон про єдиний державний демографічний реєстр, який запроваджує введення нових зразків документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, було прийнято 2 жовтня 2012 року, однак Президент України  його ветував. При повторному розгляді Закону законодавцем були враховані зауваження Президента та встановлено, що особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, імплантованого у відповідний бланк документа, гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації до безконтактного електронного носія, яке реалізується шляхом подання заяви до уповноваженого органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить безконтактний електронний носій, або від внесення інформації до такого носія.

"У такому разі особі видається документ, що не містить безконтактного електронного носія, чи задовольняється заява про відмову від внесення інформації до такого носія", - підкреслила юрист.

Крім того, Верховна Рада врахувала й зауваження, що передбачена Законом можливість продовження строку дії посвідчення особи моряка не відповідає вимогам стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), які передбачають, що інформація, відображена в документі, повинна бути аналогічна тій, що внесена до машинозчитувальної зони та безконтактного електронного носія в документі, а у разі ж продовження строку дії документа зазначену інформацію неможливо буде відобразити у машинозчитувальній зоні та в безконтактному електронному носії документа.

"Таким чином, з урахуванням відповідних зауважень, до Закону була включена норма, відповідно до якої посвідчення особи моряка видається на 5 років та в разі закінчення строку дії підлягає обміну в порядку, встановленому для його видачі", - зазначила Юлія Божко.

За її словами, у разі підписання закону про єдиний державний демографічний реєстр Президентом українців очікують кардинальні зміни порядку та умов видачі нових документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (паспорту громадянина України, закордонного паспорту, посвідчення водія та інших документів), які будуть містити безконтактний електронний носій, до якого вносяться біометричні параметри особи (відцифрований підпис особи, відцифрований образ обличчя особи, додаткові біометричні дані).

Однак документи, видані до дня набрання чинності цим Законом, будуть чинними до закінчення строку їх дії та не підлягатимуть обов’язковій заміні на документи нового зразка.

 Від електронного чипу українці можуть відмовитися

Нагадаємо, 20 листопада 2012 року Верховна Рада ухвалила Закон „Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” з пропозиціями Президента України від 19 листопада 2012 року. Закон наразі повторно готується на підпис Президенту України.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: закон документы биометрический паспорт
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 8103