Бізнес незадоволений ідеєю Кабміну обкласти податком операції з офшорними зонами. Збір мають намір запровадити з 1 січня. І ввести на 5 років. Розмір встановити на рівні 15 %.

Під оподаткування підпадуть операції переказу коштів у рамках купівлі-продажу товарів, або передачі прав і продажу боргів, на користь нерезидентів з офшорних зон. Також планують надати митникам право забороняти експорт товарів і послуг до таких зон, якщо факт оплати збору не підтверджено. Без відповідного засвідчення і банки не переказуватимуть коштів. Фахівці оцінили пропозиції негативно.

Андрій Серветник, партнер міжнародної аудиторської компанії: "С таким раньше встречаться просто не доводилось. Это в сравнении с мировой практикой будет такой новинкой абсолютно фискального толка. То есть пугает то что, не глядя на суть операций пытаются по формальному признаку - то есть наличие оффшорной сделки - сразу облагать налогом в ПФ. Никто не задумывался над тем а что ж это в долгосрочной перспективе даст украинской экономике".

Теги: деньги экономика оффшоры налог финансы перевод
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2086