Податковий тиск на бізнес посилюється. Кажуть в українському союзі промисловців та підприємців. Не діє нормально автоматичне відшкодування ПДВ. Досі не відрегульовано системи координат для малого бізнесу. Тож депутати знову хочуть удосконалити фіскальне законодавство.

Податковий кодекс не виконує своєї функції зі спрощення відносин між державою та підприємцями. Навпаки, адміністративний тиск посилився, кажуть в УСПП. Зокрема, збільшилася кількість перевірок малого та середнього бізнесу. Потребує вдосконалення і механізм автоматичного відшкодування ПДВ, який фактично не діє.

"Потрібно вдосконалювати і відповідальність держави перед платниками податків за несвоєчасне відшкодування ПДВ. Якщо держава несвоєчасно відшкодовує ПДВ, це означає, що підприємства, компанії, безвідсотково кредитують державу. Втрачаючи обігові кошти, знижуючи свою конкурентоспроможність", - зауважує президент УСПП Анатолій Кінах.

Держава не поспішає звільняти від оподаткування тієї частки прибутку підприємств, яку спрямовують на їх модернізацію та інноваційні проекти. Не врегульовано також питання заборони співпраці спрощенців і юридичних осіб. Саме тому бізнесмени розробили низку законодавчих ініціатив, аби вдосконалити фіскальну конституцію держави.

"В стислі терміни ми будемо їх доопрацьовувати і далі оформляти, як законодавчу ініціативу з тим, щоби паралельно із державним бюджетом і державної програми соціально-економічного розвитку на 2012 рік максимально вдосконалити податкову систему України", - попередив президент УСПП Анатолій Кінах.

У податковій готові підтримати пропозиції бізнесу. Хоча і зазначають, що фіскальна конституція принесла більше позитиву.

"У зв’язку з тим, що знаходиться законопроект у Верховній раді, є надзвичайно шикарна можливість у тому, щоби внести усі ці зауваження, пропозиції для того, щоб створити відповідні умови платникам податків. І я думаю, що необхідно скористатися", - погоджується заступник голови ДПС України Сергій Лекарь.

Податкова система України залишається однією з найгірших у світі. Додають підприємці. Доказ - кількість робочого часу, який платники зборів витрачають на спілкування з фіскальними структурами. В Україні цей показник сягає в середньому 800 годин за рік, тоді як у Швеції - від 8 до 12. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: изменения налоговый кодекс депутаты ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2604