Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звертає увагу платників податку на додану вартість, що відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України з 1 січня 2012 року податкові накладні в яких сума податку на додану вартість становить понад 10 тисяч гривен та податкові накладні (незалежно від суми ПДВ), виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних та імпортних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1246 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних").

Читайте такоже: Які податкові накладні необхідно реєструвати

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів (послуг) податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Читайте також: Податкові консультації ДПСУ за лютий

Для реалізації можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку на додану вартість необхідно отримати посилені сертифікати ключів електронно-цифрового підпису та укласти з ДПІ за місцем обліку договір про визнання електронної податкової звітності.

Читайте також: Роз’яснення Податкового кодексу. Безкоштовні семінари ДПСУ у Києві

У свою чергу, ДПІ у Деснянському районі м. Києва також нагадує, що Законом України від 07.07.2011 р. № 3609-VI було внесено зміни до пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, відповідно до яких, податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Отже, такій реєстрації підлягають усі податкові накладні, виписані після 1 січня 2012 року при здійсненні операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від того, що операції з постачання таких товарів звільнено від оподаткування.

Теги: налоги декларации налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3108