Державна податкова служба України нагадує, що за ініціативи голови ДПС України Олександра Клименка протягом лютого 2012 року затверджено 11 узагальнюючих податкових консультацій.

При цьому, особливу увагу ДПСУ звертає на "принципово нові позитивні рішення":

1. перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних/ неоподатковуваних ПДВ операціях проводиться за результатами календарних років, на які припадають 12, 24, 36 місяці їх використання та відображається в декларації за останній податковий період таких років.

Звітність по ПДВ. Консультація

2. податковий кредит можна відображати за податковими накладними, із дати виписування яких не минуло 365 днів, причому без документального підтвердження причин їх отримання із запізненням. Податковий кредит можна відображати в тому звітному періоді, в якому виписано податкову накладну, навіть якщо дата її реєстрації в Єдиному реєстрі припадає на наступний звітний період;

Роз'яснення щодо податкового кредиту

3. при визначенні об’єкта обкладання податком на прибуток до складу витрат відносяться витрати на придбання товарів (послуг) у платників єдиного податку будь-якої групи (навіть 1-ї);

Операції зі спрощенцями. Консультація

4. платники єдиного податку третьої і четвертої групи за ставкою 5% при перевищенні обсягів реалізації за рік 300 тис. грн. не підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ.

Скільки "коштує" свідоцтво платника ПДВ? >>> відео

З текстами узагальнюючих податкових консультацій платники податків можуть ознайомитися у розділі „Новини”.

Пам'ятка для спрощенця. Документи >>> відео

Теги: налоги налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4705