Спрощенцям послаблення запровадили, а як ними користуватися не пояснили. Нарікають підприємці. Та прогнозують: податкові новації суттєво вдарять по гаманцю. А те що податківці називають спрощенням роботи, насправді лише посилення фіскального контролю.

З 2012 року бізнес платитиме більші суми єдиного податку. Про це кажуть самі підприємці, які порахували розміри внесків за новими ставками. Норми, які змінюють спрощену систему, Рада ухвалила майже місяць тому.

Сергій Ляшенко, підприємець: "То есть сейчас мы платим 86 гривен единого налога плюс 342 гривны единого сбора. Та же группа 1 с первого января будет платить 200 гривен единого налога и тот же единый социальный взнос. Но уже больше, потому что заплата минимальная с 1 декабря составит 1004 гривны. Соответственно будет уже сумма 377 гривен".

Приватних підприємців тепер поділять на групи. Але як точно визначити, до якої з них себе зарахувати, самі спрощенці поки що не знають. Для однієї з груп, третьої - взагалі скасовують фіксовану ставку єдиного податку. Водночас такі бізнесмени мають вести та зберігати первинну документацію. А у разі помилок та порушень передбачені штрафи. У податковій проблем із переходом на такі правила для спрощенців не бачать. Кажуть: нові звіти від підприємців чекатимуть вже у січні. До того часу вони можуть спокійно розібратися з новаціями.

Сергій Лекарь, заступник голови ДПС: "На нашу думку він надзвичайно позитивний. Тому що він, по-перше, не порушує ніяких інтересів платників податків, які працювали до прийняття відповідного закону".

Вже цього тижня податківці розпочали проводити семінари, щоб роз'яснити норми закону платникам. Самі підприємці кажуть: усе настільки заплутано, що навіть до Нового року розібратися буде важко.

Напоминаем, что редакция UBR.UA проводит опрос относительно изменений в упрощенную систему налогообложения, приглашаем читателей высказать свое мнение о новом законе.

Теги: налоги льготы упрощенцы упрщенка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3883