Україні не буде неякісної горілки. Податкова обіцяє до кінця року взагалі позбутися тіньового ринку алкоголю. Звітують, лише за останні два місяці кількість фальсифікату зменшили вдвічі. Нині його десята частина. Експерти ж кажуть: плани митарів не здійсненні.

Неякісний спирт, вода з-під крана, осад та, не повірите, муха - саме з таким вмістом податківці вилучили горілку в нелегальних виробників.

Дивіться також: Імпортний алкоголь подорожчає

Ігор Тупікін, начальник управління протидії незаконному обігу товарів: "Саме цю плашку ми знайшли на одному з підпільних підприємств в Дніпропетровській області, де була встановлена лінія для масового виробництва і якраз ця пляшка знаходилась саме на лінії під час нашої перевірки, ми зупинили лінію і ось такий екземпляр".

Податківці звітують, за два місяці закрили 80 таких підприємств та вдвічі скоротили тіньовий ринок алкоголю. Якщо торік він становив 20 % від загального обсягу, то нині не більше ніж 10.

Дивіться також: Налоговая рассматривает возможность введения электронной акцизной марки

А ось галузеві експерти кажуть: податкова цифри занижує. Насправді на кінець року фальсифікату було до 40 %. Та певні зрушення таки є - надходження від акцизу за останні два місяці зросли майже на третину. А це означає, що нелегали таки виходять з тіні.

Олександр Соколов, аналітик: "Если те же действия налоговой будут продолжатся в течении последующего года, то конечно результат будет гораздо лучше и большую часть рынка можно будет вывести из тени, но на данный момент все таки его большая доля все таки есть теневой".

Побороти тіньовий алкогольний ринок митарі обіцяють щороку. Цього разу запевнили, що впораються до кінця 2012-го. Хто не виконає поставлених завдань, традиційно обіцяють звільняти з посад.

Теги: бизнес закон акциз алкоголь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1217