Кабінет Міністрів 29 лютого на засіданні схвалив проект закону "Про внесення змін до деяких Законів України (щодо вдосконалення правового регулювання адміністративних відносин між органами державного нагляду у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки та суб’єктами господарювання)".

Пожежники більше не перевірятимуть бізнеc >>>

Як нагадує урядовий портал, законопроект був підтриманий Радою підприємців при Кабінеті міністрів та Європейською Бізнес Асоціацією. Очікується, що найближчим часом він буде переданий на розгляд Верховної Ради.

Читайте також: Про державну реєстрацію підприємців

Документ передбачає скасування процедури отримання дозволів органів державного пожежного нагляду суб'єктам господарювання на початок діяльності. Законопроект встановлює декларативний принцип початку роботи новостворених підприємств та використання суб’єктами господарювання нерухомості.

У нормативно-правовому акті закріплюється, що проведення планових і позапланових перевірок органами державного пожежного нагляду можливе лише стосовно бюджетних установ та суб’єктів господарювання з високим ступенем прийнятного ризику.

Малий бізнес масово тікає на загальну систему оподаткування >>>

Також документом встановлюється виключно судовий порядок зупинки роботи підприємств і лише за наявності порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю людей. Відповідно до нормативно-правового акту, інспектор органу державного пожежного нагляду позбавляється права зупиняти роботу підприємств.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів "Про правові засади цивільного захисту", "Про пожежну безпеку", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" та інших.

Пам'ятка для спрощенця. Документи>>>

Даний законопроект був розроблений Міністерством надзвичайних ситуацій на виконання завдань, передбачених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" та доручень Президента України.

Дивіться також: Податковий кодекс знову перекроять

Теги: бизнес предприниматели
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2039